Çocuk Eğitimi Kaç Yaşında Başlar?

Çocuk Eğitimi Kaç Yaşında Başlar?

Eğitim, bir canlının istendik davranışları göstermesi için çeşitli yöntem ve tekniklerin kullanılması olarak tanımlanabilir. Eğitim, daha çok insanlar için kullanılmakla birlikte hayvanlar için de kullanılmaktadır. Eğitimcilerin genel kanaati şudur ki idaresi olmadığı için bir hayvanın eğitilmesi insanın eğitilmesinden daha kolaydır. Bu bir hakaret olarak algılanabilir. Aksine bu durum insanı hayvandan ayıran biricik özelliğe işaret eder: İrade. Bu eğitimi hem kolaylaştıran hem de zorlaştıran bir faktördür. İnsan, iradesiyle eğitilmek isterse bu işleri kolaylaştıracaktır. Fakat kazandırılmak istenen davranışı kazanmak istemiyorsa işte işler orada biraz karmaşıklaşır.

 İnsan nasıl eğitilir?  

İnsanın eğitimi o kadar da kolay değil. Bunun en anlamlı kanıtı da eğitim ile ilgili birçok kuram, yöntem ve tekniğin bulunmasıdır. İnsanları biricik kılan iradenin her insan için farklı olması neredeyse her insan için farklı eğitim yöntemlerine işaret eder.

İnsanın eğitimi için en önemli etken nedir?  

Eğitimi fiziksel koşullar, eğitimcinin niteliği, eğitim çevresinin özellikleri gibi birçok madde etkilemektedir. Ancak bunların ötesinde ve tüm bunları kapsayacak bir etken vardır ki o olmazsa tüm etkenler mükemmel olsa da performans mükemmel olamaz. O etken de sevgidir.    Sizi en çok seven kişi sorulduğunda hiç şüphesiz hemen hemen hepimiz annemizi söyleyeceğiz. Bu da bizim eğitim almaya en açık olduğumuz kişinin annemiz olduğunu göstermektedir.

Peki, annelerin çocuk eğitimi kaç yaşında başlar?

Günümüzde tıp alanında teknolojinin gelişmesi ile birlikte bize aktarılan genlerin bizim karakterimiz üzerinde belirleyici etkisinin olduğu kanıtlanmış bulunmakta. Yani daha insan iradeye sahip değilken annesinden etkilenir. Buradan hareketle anneler çocukları doğdukları ilk andan itibaren doğrudan eğitmeye başlamalıdır. Buna ek olarak da çocuk daha anne karnına düşmeden kendilerini eğiterek dolaylı yoldan eğitmeye başlamalıdır. Unutulmamalıdır ki her çocuk anne karnında olanları hisseder ve bundan etkilenir.

“Çocuk Eğitimi Kaç Yaşında Başlar?” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir